Dlaczego warto pokochać i zaakceptować siebie?

Chciałabym was dzisiaj zachęcić do wykonania bardzo ważnego kroku w drodze do lepszego życia: pokochania i zaakceptowania samego siebie. Naprawdę warto to zrobić. Rozumiem, że dla niektórych z nas zaakceptowanie siebie wydaje się wręcz niemożliwe. Często jest tak, że dajemy sobie ultimatum – jak schudnę, jak będę zarabiać więcej, jak będę mieć drugą połowę – wtedy siebie zaakceptuje. To recepta na wieczne niezadowolenie. Zawsze będzie coś, bez czego nie będziemy mogli siebie pokochać. Wielu z nas potrzebuje pomocy z zewnątrz, aby móc w ogóle zacząć mysleć o tym, że jesteśmy warci własnej miłości. Być może ktoś nas kiedyś skrzywdził i sprawił, że nie czujemy się wartościowo. Psychoterapia bardzo pomaga, bo pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Miłość do samego siebie powinna być BEZWARUNKOWA i wychodzić z wdzięczności za to, że jesteśmy i mamy możliwość kreowania swojego szczęścia. Chce wam dać konkretne argumenty i przykłady – dlaczego warto pokochać i zaakceptować siebie. Po co? Aby móc być szczęśliwym. Pozwolić sobie na szczęście. Nie będziemy mogli iść do przodu bez absolutnej podstawy naszego działania – chęci do zmiany. 

Dzisiaj skupię się na tym – dlaczego. W innych wpisach podpowiem wam – jak. 

Zapraszam!

1. Przebywamy ze sobą najwięcej czasu. Chyba lepiej przebywać w towarzystwie osoby, którą się kocha niż takiej, której się nie lubi.

2. Jesteśmy w stanie zrobić więcej dla osoby, którą kochamy. Jeśli siebie nie akceptujemy to dlaczego mielibyśmy wstać rano i ćwiczyć, żeby być w lepszej formie? Po co się poświęcać dla kogoś kogo nie lubimy?

3. Będzie nam łatwiej zaakceptować fakt, że ktoś inny nas nie kocha, nie lubi, odszedł z naszego życia. On/ona Cię nie kocha, ale to nie powód, żeby czuć się przez to mniej wartościowym człowiekiem. Nadal bedzie to trudne doświadczenie, ale nie wpłynie na naszą samoocenę. 

4. Będziemy bardziej pewni siebie. Jeśli my siebie zaakceptujemy to inni też to zrobią. Nigdy nie będziemy w stanie zadowolić wszystkich, ale większość osób zmieni do was podejście – gwarantuje.

5. Staniemy się bardziej asertywni. Nie będziemy się zgadzać na wszystko żeby tylko inni nas lubili.

6. Będziemy żyć w zgodzie z samym sobą, a nie poglądami innych na nasze życie. Nie ufając  w swoją umiejętność podejmowania dobrych decyzji będziemy żyć według czyjegoś scenariusza. Żyjąc według własnych poglądów będziemy szczęśliwsi. 

7. Łatwiej nam przyjdzie spełnianie marzeń, kiedy zaczniemy wierzyć w to, że jesteśmy tego warci i powinniśmy choćby spróbować. Warto też pomóc sobie w spełnianiu marzeń tworząc dream board, o którym piszę tutaj: https://monn-iza.com/2018/11/11/inspiracje-dream-board-jak-spelniac-marzenia/

8. Będziemy podejmować lepsze decyzje odnośnie naszego życia. Choćby tego co jemy, jak żyjemy i co kupujemy. Będziemy chcieli o siebie dbać, żyć i czuć się jak najlepiej. Przestaniemy wierzyć w to, że ta konkretna rzecz sprawi, że teraz to już będziemy czegoś warci. Uniezależnimy swoją wartość od rzeczy materialnych.

9. Zmieni się nasze podejście do związków  i relacji z innymi ludźmi. Jest wiele problemów, które wynikają z braku akceptacji siebie: zazdrość, odpychanie od siebie ludzi, sabotowanie związków i inne. Podstawą do szczęśliwej relacji nie jest tylko miłośc do drugiej osoby, ale przede wszystkim miłość do samego siebie. 

10. Zmienimy podejście do świata. Rzeczy, które wcześniej były dla naszej kruchej pewności siebie zagrożeniem przestaną mieć znaczenie. Cechy, których w sobie nie lubiliśmy nie będą nas razić w innych ludziach.

Życzę wam, żeby 2019 był dla was rokiem akceptacji i miłości!

xoxo

Monn Iza