Dream board. Jak spełniać marzenia?

Dream board lub vision board to kolejne narzędzie pozwalające uporządkować myśli i to o czym marzymy. To nie jest wpis dla sceptyków potęgi umysłu. Bo tutaj jednak musimy chociaż trochę ufać w to, że nasza podświadomość działa na naszą korzyść i możemy zmienić nasze życie dzięki niej.

Sama tablica marzeń może wyglądać jak sobie to tylko wymyślicie, jednak na podświadomość najlepiej działają obrazy. Dlatego zbierzcie zdjęcia, które reprezentują wasze marzenia i pragnienia.

Moja tablica to po prostu bok szafy przy mojej toaletce. Zawsze kiedy tam siadam, żeby zrobić makijaż patrzę na nią i myślę, co powinnam zrobić żeby dana rzecz się spełniła.

Idea dream board wiąże się z afirmacjami i manifestacją. Jednak ja znalazłam dla niej bardziej praktyczne zastosowanie. Nie jestem z tych co wierzą, że rzeczy same się zmaterializują. Bardziej chodzi o to, żeby wiedzieć czego chcemy. Na codzień możemy w zagonieniu o tym nawet nie myśleć. Taka tablica pozwoli nam się skupić na tych konkretnych marzeniach. Jeśli chodzi o przyciąganie przez myślenie, to wierzę w bardziej psychologiczne podejście – np. myślenie o sobie w pozytywny sposób sprawia, że ludzie też myślą o Tobie lepiej. Sprawdzone 😉

Dwa z tych zdjęć w zasadzie już się zmaterializowały – mam mniej więcej takie włosy, jak na zdjęciu po prawej na górze ( a nawet lepsze 😀 ) i mam monsterę, którą dostałam na urodziny od moich ukochanych dziewczyn z pracy i która pięknie rośnie ❤

Mam zdjęcie pięknej plaży, bo marzę o wakacjach nad oceanem. Pieniędze, ale nie w sensie wygranej w totka, tylko chęci nauczenia się zarządzania pieniędzmi, na razie tego zupełnie nie potrafię. Kobietę, która mnie inspiruje jako osoba i jako bizneswomen – Negin Mirsalehi. Kilka zdjęć odnośnie wyglądu. Zdjęcia przypominające mi, że moim priorytetem zdrowie, w tym zdrowy wygląd. Jedno moje zdjęcie z przeszłości – przypominające mi, że wtedy też miałam fajne momenty. I napis: time is now, tak abym nie zapomniała, że jeśli chce coś zrobić to muszę to zrobić teraz, zaraz! Nie ma na co czekać.

Patrzenie na te zdjęcia codziennie motywuje mnie. Przypomina o priorytetach. Kiedyś miałam na tablicy zdjęcia mieszkań, dzisiaj mam nową tablicę w moim mieszkaniu, które sobie wymarzyłam. Miałam też zdjęcia czyichś blogów. Dzisiaj mam swój i piszę na nim o dream board 🙂 W zasadzie mogłabym uznać, że magia dzieję sie sama, jednak wiem, że marzenia spełniają się tylko wtedy, kiedy zastają nas przy pracy nad nimi.

Zanim zabierzecie się za robienie tablicy dobrze przemyślcie co ma się tam znaleźć. Ja zostawiłam miejsce dla nowych pomysłów. Limit ustalacie sami.

Najlepiej umieścić tam kilka dużych rzeczy (mieszkanie, związek itp.) i kilka małych (jakaś fryzura, element wyposażenia mieszkania itd.). Bo kiedy te mniejsze się spełnią to uwierzycie w to wszystko, nawet jeśli na początku byliście sceptykami 🙂

P.S. Niedługo pokażę wam jak zrobić tablicę kredowo – magnetyczną, która również może posłużyć jako dream board. Stay tuned. DIY is coming 🙂

Miłego tworzenia,

xoxo

Monn Iza